NEDEN ÇOCUĞUMUZ OLMUYOR

3 yıldır evliyiz, birçok tahlil yapıldı hepsi normal çıktı. Eşimin sperm tahlili ve benim rahim filmim de normal çıktı. Doktor hormonların ve herşeyin normal dedi. Buna rağmen neden çocuğum olmuyor? Yumurtlama tedavileri gördüm ve artık tüp bebek mi yaptırmam gerekir bilmiyorum... Daha önceki doktorum aşılama ile çocuğunuz olabilir demişti ama 2 kere aşılama yaltırmamıza rağmen çocuğumuz olmadı.
---

Kısırlık problemi olan çiftlerimn yaklaşık yüzde 15'inde hiçbir neden bulunamaz ve bütün tahliller normal çıkar. Buna açıklanamayan infertilite (sebebi bilinmeyen kısırlık) denir. Bu konuda ayrıntılı yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Linteki tedavi bölümünde bahsedildiği gibi bu hastalarda öncelikle ovulasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavisi) ve aşılama tedavileri genellikle 3-6 ay denenir. Eğer bu tedavi ile gebelik elde edilemezse tüp bebek uygulaması yapılabilir. Tüp bebek ile yüksek oranda gebelik elde edilebilir.


Kadında kısırlık nedenleri:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/kadinda-kisirlik-infertilite-nedenleri.html
Erkekte kısırlık nedenleri:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/02/erkekte-kisirlik-infertilite-nedenleri.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"