DÜŞÜK YAPMAK İÇİN İLAÇ, İĞNE

3 ÇOÇUK ANNESİYİM VE 3DE SEZERYAN DOGUM OLDU. ŞİMDİ EN KÜÇÜK OĞLUM 1 YAŞINDA VE GEBE OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM VE İSTEMİYORUM 15 GÜNLÜK OLDUĞUNUDA İYİ BİLİYORUM NASIL DÜŞÜK YAPABİLİRİM. SÖKTÜRÜCÜ İGNE YAPTIRSAM OLURMU?
---

Adet söktürücü iğneler adet göremeyenlerin adet görmesi için doktor tarafından verilen ilaçlardır, hamile kişilerin düşük yapmasını sağlamaz hatta düşük olmasın diye tedavide kullanılırlar bazen. Düşük için ülkemizde kullanılan bir iğne veya ilaç, hap vb. yoktur. Düşük amacıyla doktor tavsiyesi olmadan rastgele kullanılan iğne ve ilaçlar çok tehlikeli hayati durumlara neden olabilirler, özellikle daha önce sezaryen olanlarda risk daha fazladır.
Bu nedenle istemediğiniz bir gebeliğiniz varsa gebeliğin sonlandırılması için (kürtaj) kadın doğum doktorunuza başvurmanız gerekir.

Kürtaj hakkında detaylı bilgi:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/kurtaj-nedir-nasil-yapilir-cesitleri.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"