ANNE KARNINDA BEBEĞİN GÖRME DUYUSU

ANNE KARNINDAKİ BEBEK GÖREBİLİR Mİ?
Anne karnındaki bebeğin durumu hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de görme, işitme gibi duyularıdır? Acaba o da duyuyor mu? Acaba görebilir mi? Acaba hisseder mi? gibi merak içeren cümleler hemen her anne adayının aklına gelir. Rahim içerisi tamamen karanlık değildir çok az da olsa ışık vardır. Dışarıdaki kuvvetli bir ışık karın duvarından ve rahimden geçerek içeriye çok az oranda geçebilir. Anne karnındaki bebeğin göz kapakları 26. haftada açılır, bu haftaya kadar sürekli kapalıdır. Görme duyusu anne karnındaki bebeğin en son gelişen duyusudur. Tabi bebeğin anne karnında görebileceği fazla birşey yoktur ve zaten ışık da azdır ama en azından aydınlığı az da olsa farkedebilmektedir. Hatta bu konuda yapılan deneylerle anne karnına kuvvetli ışık tutulduğunda fetusun bunu algıladığı belirlenmiştir. İkiz bebekler de birbirlerini bu haftalardan sonra görebilmektedirler.


İlgili Konular:
- Anne Karnındaki Bebeğe Müzik Dinletmek


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"