LAPTOP KULLANMAK ÇOCUK SAHİBİ OLMAYI ZORLAŞTIRABİLİR


Kadın ve erkeklerde infertilite yani kısırlık ile ilgili birçok faktör vardır bunlara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Araştırmalar kısırlık ile ilgili olabilecek yeni faktörler de bulmaktadır. Aşağıda bahsedilen araştırmada bunun bir örneği görülmektedir.

Yapılan bir bilimsel araştırmaya göre laptop kullanımı erkeklerde testis ısısında artışa neden olabilir ve bu da spermlerin hasarlanmasına neden olabilir. Bu nedenle dizlerinin üstünde laptop kullanırken erkeklerin mümkün olduğunca bacaklarını açarak ve kısa süreli kullanmaları önerilmektedir. Hatta bacaklar açık olarak kullanılsa bile yine de testis ısısının güvenilir sınırım üzerinde olabileceği nedeniylee en güvenilir yol olarak laptopu masada kullanmaları önerilmektedir. (Kaynak)

İlgili Konular:Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"