GEBELİK REHBERİ (HAMİLELİK REHBERİ)

Sitemizdeki gebelik rehberi (hamilelik rehberi) bölümü hamilelik planlanan dönemden başlayarak hamileliğin ilk dönemleri, hamileliğin ilerleyen dönemleri, doğumun yaklaştığı son terimester dönemi hakkında bilgileri sistematik ve sıra ile sunmak amacıyla hazırlanmıştır. "Doğum yaklaşıyor" döneminden sonra normal doğum ve sezaryen bölümleri ve bunların karşılaştırılması hakkında bilgiler yer alır, doğuma hazırlık haftalarında annenin doğum ve hastane, doğumhane vb. konular hakkında bilmesi gerekenler anlatılır. Son olarak da doğum sonrası bölümünde lohusalık döneminde annenin bakımı, korunması, beslenmesi, emzirmenin bebek ve anneye faydaları gibi konulara yer verilmektedir.

"Gebelik istiyorum" başlıklı bölümde hem gebelik istediği halde gebe kalamayan hem de böyle bir problemi olmadığı halde gebelik planlayan çiftlerin yapması gerekenler sıra ile anlatılmıştır. Bu bölümdeki ve "hamileyim"  bölümündeki otomatik hesaplayıcıları kullanarak yumurtlama tarihinizi veya gebelik haftanızı, tahmini doğum tarihinizi hesaplayabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki bu rehberde bahsedilenler sadece genel uygulamaları, tedavileri, ilaçları, tahlilleri göstermektedir oysaki her gebelik diğerinden farklı olabilir ve sizin gebeliğinize özel bazı uygulamalar gerekebilir. Bu nedenle gebelik rehberiniz olabilecek yegane kişi kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorunuzdur. Burada veya diğer internet sitelerinde, forumlarda, kitap, tv, video, youtube vb. kaynaklarda görebileceğiniz gebelik/hamilelik rehberi şeklinde bilgiler sadece genel bilgileri gösterme amacı taşır ve asla doktorunuza danışmadan tek başınıza uygulanmaması gereken bilgilerdir.

Gebelik (hamilelik) rehberine aşağıdaki linklerden veya sitenin en üstündeki menüden ulaşabilirsiniz, sırasıyla şu altı bölümden oluşmaktadır:
- Gebelik İstiyorum
- Hamileyim
- Doğum Yaklaşıyor
- Normal Doğum
- Sezaryen
- Doğum Sonrası


İlgili Konular:
- Hafta Hafta Hamilelik
- Gebelik Takibi


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"