ADET GECİKTİRİCİ İLAÇ KULLANIMI

En son normal adet dönemim 26 Nisan olmasına rağmen geciktirici ilaç (Promolit-N) kullanıp adetimin tarihini geciktirdim. Sonrasında 1 Mayıs’ta regl oldum ve normalde de olduğu gibi 5 günlük bir regl dönemi geçirdim. Ardından 10 Mayıs’ta ertesi gün ilacı (Norlevo) kullandım ve sanırım 17 Mayıs gibi tekrar regl oldum. Aslında olmam gereken tarih 27 Mayıs’tı ama kanamam 17 Mayıs’tan beri hiç durmadı. Zaman zaman yoğun zaman zaman az ama yine de devam ediyor sebebi kullandığım ilaçlar olabilir mi yoksa doktora görünmem mi gerekir?  
---

Evet muayene olmanız gerekir. Bu tür kanamaların çok fazla nedenleri olabileceği için muayene, ultrason ve bazı tahliller olmadan tahmin etmek çok zor. İlaçlar da bu tür kanamalara neden olabilir ancak ilaç dışında da bir çok olasılık mümküm. Bu nedenle muaayene olmalısınız.

Adet geciktirici ilaçlar: http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/adet-geciktirici-ilaclar.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"