ADET SONRASI İLİŞKİDE KAN GELDİ

1 yaşında çocuğum var emziriyorum. Adet bitiminden 3 gün sonrasi ilişki sonrasında kan geldi, emzirmekle alakalı mıdır yoksa smear testi yaptırmam gerekir mi?
---

Smear testi bahsettiğiniz şikayetler çok ilgili değil ancak hiçbir şikayeti olmasa bile her kadın yılda bir yaptırmalıdır. Bahsettiğiniz şikayetle ilgili olarak smear testinden daha önemlisi rahim ağzının gözle muayenesi, rahim ve yumurtalıkların ultrasonografik incelemesi vb.... Adet bitiminden sonraki ilk günlerde bu tür kanama ve lekelenmeler bazen olabilir ancan kanamaya sebep olabilecek başka bir problem var mı muayene olmadan anlaşılması imkansız. Muayene olmanızı öneririm.

Cinsel ilişki sırasında veya sonrasında kanama olmasının çok çeşitli sebeleri vardır, aşağıdaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2008/09/cinsel-iliki-sirasinda-veya-sonrasinda.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"