GEBELİKTE (HAMİLELİKTE) HAFTA HAFTA BESLENME

Gebelikte haftalık beslenme, diyet programı vb. bir liste arıyorum. Bu konuda hafta hafta doğuma kadar ilerleyen liste verebilir misiniz? Hamilelikte beslenme konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?
---

Gebelikte haftalık beslenme listeleri veya özel diyet programları çok olağan üstü bir hastalık vb. gibi bir durum yoksa normalde önerilmez. Yani normal sağlıklı gebelerin haftalık beslenme listesine göre beslenmesi gibi bir kural yoktur. Önemli olan aşağıdaki linkte ulaşabileceğiniz sayfada anlatıldığı gibi sağlıklı ve dengeli beslenme kurallarına uymaktır ve normal miktarlarda yiyecek, içecek tüketmektir. Bunlara uyarak normal sınırlarda kilo alarak gebelik ayları ilerlemelidir. Haftalık veya aylık yemek listeleri, diyet programları normalde önerilmez. Aşağıdaki linkleri tıklayarak gebelikte beslenme hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz:

- Gebelikte beslenme:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2009/08/gebelikte-beslenme.html
- Gebelikte kilo alımı:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2010/12/gebelikte-kilo-alimi.html
- Gebelikte Faydalı ve Zararlı Besinler, Yiyecekler, İçecekler
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/gebelikte-neler-yemeli-neler-yememeli.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"