KÜRTAJ SONRASI GEBELİK (HAMİLELİK)

Yaklaşık 40 gün önce boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum ve hala adet görmedim. Kürtaj sonrası tekrar hamile kalma riski olabilir mi? Kürtaj sonrası gebelik için ne kadar süre geçmesi gerekir? Kaç ay sonra yeniden hamile kalmamı önerirsiniz? Şu an hamile olabilir miyim, neden adet görmedim, hamileysem riskli olur mu? Tşk...
---

Kürtaj sonrası yeniden hamile kalmak için bir kaç ay geçmesi yeterlidir. Ancak çok nadiren hemen kürtaj sonrasındaki ay tekrar hamile kalanlar olabiliyor, bunun bir zararı olmaz, bebek açısından bir risk oluşturmaz.

İlk adet görme kürtajdan 30-45 gün kadar sonra olur genellikle. Bu nedenle adet görmemeniz kürtaja bağlı normal bir durum da olabilir hamilelik de olabilir. Bir kaç gün daha adet görmezseniz gebelik testi yaptırmanızı öneririm. Gebelik belirtileri hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kürtaj ile ilgili konularda detaylı bilgiler:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/kurtaj-nedir-nasil-yapilir-cesitleri.html

Kürtaj sonrası adet görme:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/kurtajdan-sonra-adet-gorme-ve-adet.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"