RAHİM İÇİ YAPIŞIKLIK BELİRTİLERİ, RİSKLERİ

Rahim içi yapışıklığın olması ne gibi riskler içerir. Konu hakkında bilgi verilebilmesini rica ederim.
---

Rahim içi yapışıklıklar hakkında daha önceki yazıma buraya tıklayarak ulaşabilrisiniz. Ne gibi zararlar, riskler, istenmeyen kötü sonuçlar doğurabilir özetlemek gerekirse:
- Rahim içi  yapışıklıklar ağrıya neden olmaz.
- Cinsel ilişki ile ilgili bir probleme, ağrıya neden olmaz çünkü yapışıklık sadece rahmin içerisindedir.
- Adet düzensizliği yapmaz. Ancak çok ileri derecede yapışıklık olursa adet kanamasının az olması ve adeti kısa sürmesi hatta hiç adet görememe meydana gelebilir. Aşırı yani fazla miktarda kanamaya neden olmaz.
- Başka bir kötü huylu (malign) kanser veya myom, kist vb. hastalıklara dönüşmez, bu hastalıklarla ilgisi benzerliği yoktur.
- Düşüklere neden olabilir. (Rahim içi yapışıklıklar düşük nedenlerinin çok çok az bir kısmını oluşturur)
- Rahim içerisinde yapışıklık olan kişi hamile kalırsa ve ilk aylarda düşük gerçekleşmezse gebeliğin ilerleyen aylarında başka bir risk oluşturmaz. Bebekte sakatlığa neden olmaz, annenin doğumunu zorlaştırmaz, normal doğum veya sezaryen gibi durumları etkilemez.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"