ADET DÖNEMİNDE HAMİLE KALMA OLASILIĞI RİSKİ

Adet dönemimde istemeden bir cinsel ilişkide bulundum, normalde hep korunuyoruz ama regl olduğum için korunmadık bu sefer. Adetliyken hamile kalma ihtimali nedir? Bebeğin daha çok küçük olduğu için hemen gebe kalmak istemiyorum.
---

Teorik olarak adet döneminde girilen cinsel ilişki sonucunda hamilelik olma ihtimali çok düşüktür ancak imkansız denilemez. Bazen başka tür kanamalar adet kanaması sanılabilir ve bu kanama esnasında girilen ilişkide kadın kendisini adetli sandığı için korunmayabilir ve sonuçta yumurtlama yakın zamanda gerçekleşmişse hamilelik oluşabilir, bu düşük de olsa bir ihtimaldir. Bu nedenle korunmadan girilen her ilişkide adet döneminde bile olsa gebelik ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır, gerekirse gebelik testi ve doktor kontrolü ile tedbir elden bırakılmamalıdır.

Gebelik nasıl oluşur:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2012/01/hamilelik-gebelik-nasil-olusur.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"