ADET DÖNEMİNDE HAMİLE KALMA OLASILIĞI RİSKİ

Adet dönemimde istemeden bir cinsel ilişkide bulundum, normalde hep korunuyoruz ama regl olduğum için korunmadık bu sefer. Adetliyken hamile kalma ihtimali nedir? Bebeğin daha çok küçük olduğu için hemen gebe kalmak istemiyorum.
---

Teorik olarak adet döneminde girilen cinsel ilişki sonucunda hamilelik olma ihtimali çok düşüktür ancak imkansız denilemez. Bazen başka tür kanamalar adet kanaması sanılabilir ve bu kanama esnasında girilen ilişkide kadın kendisini adetli sandığı için korunmayabilir ve sonuçta yumurtlama yakın zamanda gerçekleşmişse hamilelik oluşabilir, bu düşük de olsa bir ihtimaldir. Bu nedenle korunmadan girilen her ilişkide adet döneminde bile olsa gebelik ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır, gerekirse gebelik testi ve doktor kontrolü ile tedbir elden bırakılmamalıdır.

Gebelik nasıl oluşur:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2012/01/hamilelik-gebelik-nasil-olusur.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2017)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda 11 yıldır en çok tıklanan, en geniş içerikli site"