DIŞ GEBELİK GEÇİRİP HAMİLE KALANLAR

Ben bu sene bir dış gebelik ameliyatı geçirdim ve şidmi tekrar hamile kalmak, bebek sahibi olmak istiyorum. Acaba dış gebelik geçirip tekrar hamile kalanlar varmı çok merak ediyorum, hiç dış gebelik geçiren tanıdıklarım yok. İnternette dış gebelik geçirenlerin sonradan normal hamilelik geçirerek doğum yapabildiklerini okudum, burada tekrar sormak istedim.
---

Dış gebelik geçirmek veya dış gebelik nedeniyle ameliyat olmak tamamen kısırlığa neden olan bir durum değildir. Dış gebelik geçiren birçok hasta daha sonra hiç tedavi bile görmeden kendi kendine gebe kalarak bebek sahibi olabilmektedir. Bir tüpü alınan hastalar da kendi kendilerine gebe kalabilme şansına sahiptir. Dış gebelik sonrası hamile kalma ayrı yazıda detaylı olarak açıklanmıştır, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tek tüple hamile kalma konusunda detaylı yazı:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2010/12/tek-yumurtalikla-veya-tek-tuple-gebelik.html

Dış gebelik hakkında ayrıntılı bilgi:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2007/09/d-gebelik.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"