GEBELİK AŞILAMA

Bende iki yıldır hamilelik olmuyor ve bu ay gebelik aşılama önerdi doktorum, daha önce hiç yaptırmadım. Bir kaç ay gebelik aşılama ve yumurtlama tedavisi için ilaç kullanacağız dedi. Kaç ay gebelik aşılaması yaptırmalıyım? Bu işlemler kesin gebe kalırmıyım? Bu işlem hakkında bilgi almak istiyorum...
---

Aşılama yani intrauterin inseminasyon denilen yöntem ile gebelik kesin oluşacak denilemez hiçbir zaman. Her bir aşılama denemesinde gebelik elde etme başarısı ortalama %10-15 civarındadır. Genellikle aşılama işlemi 3 veya 6 kez uygulanır, bu sizin durumunuza, kısırlık nedenine, yalınızca v.b kriterlere göre değişir.

Kısırık (infertilite) tedavisi, yumurtlama tedavileri ve aşılama hakkında ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Aşılama:

Gebelik için aşılamanın nasıl yapıldığını gösteren video:Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"