HAMİLELİK 1. HAFTA BELİRTİLERİ

Hamileliğin birinci haftasında belirtiler nelerdir? Adetim 5 gün geçti ve heüz test yapamadım ama gebelik var gibi şüpheleniyorum.
---

Hamileliğin ilk belirtileri genellikle halsizlik, yorgunluk, sabah bulantıları gibi belirtilerdir. Göğüslerde dolgunluk ve şişme, ağrı gibi belirtiler daha sonra meydana gelir genellikle.
Adet gecikmesi zaten hamilelikten ilk şüphe yaratan belirtidir çoğunlukla ama her adet gecikmesi hamilelik olduğu anlamına gelmez. 

Bazen hamileliğin ilk haftalarında hiçbir belirti olmayabilir, anne adayları bu durumda bebekte bir problem mi var neden hiç bir belirti ve şikayetim olmuyor diye korkarlar ancak bu bebekte bir problem olduğu anlamına gelemez. Her annenin vücut yapısı farklıdır.

Hamilelik belirtileri hakkında detaylı bilgiler içeren linkler:

Hamilelikte görülen şikayetler:Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"