HAMİLELİK (GEBELİK) NASIL SONLANDIRILIR?

Arkadaşımın bugün 5 haftalık hamile olduğunu öğrendik ve bu hamileliği mutlaka sonlandırmamız gerekiyor. Nasıl yapabiliriz, ne yapmalıyız lütfen yardım edin. Kürtaj yöntemini zaten dr bize önerdi ama bunun dışında hamileliği sonlandırmak için veya büyümesini engellemek için yani bitirmek için bir yol var mı. Bir gebelik nasıl sonlandırılır bilmiyoruz.
---

Doktorunuzun denetimi ve gözetiminde yapılabilecek kürtaj ve bazı ilaç uygulamaları hamileliği sonlandırmak için en güvenilir yoldur. Bunun dışında kesinlikle kendi başınıza gebeliği düşürmek için veya sonlandırmak için bazı yöntemler denemeye çalışmamalısınız, bir faydası olmaz ve kadında hayati tehlike yaratabilecek sonuçlar doğurabilir. Bu konuda ayrıntılı bir yazıya "güvenli olmayan düşükler anne ölüm nedenidir" yazısına buraya tıklayarak ulaşabilrisiniz.

Kürtaj nasıl yapılır:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/kurtaj-nedir-nasil-yapilir-cesitleri.html
Kürtaj kaçıncı haftaya kadar yapılabilir:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2012/05/kurtaj-kacinci-haftaya-aya-kadar.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"