HAMİLELİK NASIL DURDURULUR

Doktor nişanlımın 5 haftalık gebe olduğunu söyledi. Bizim mutlaka bu gebeliği aldırmamız lazım ama şu an bazı sorunlardan dolayı aldıramayız, en az bir ay sürer müsait olmamız. Doktor bir ay sonra alınamayabileceğini çünkü gebeliğin çok büyüyeceğini söyledi. Bu durumda şu an gebeliğin büyümesini durdurmak için bir yol olsa yani  bir ay daha büyümemesi için gebelik nasıl bozulur?
---

Bahsettiğiniz şekilde gebeliğin büyümesinin engellenmesi amacıyla uygulayabileceğiniz bir yöntem veya ilaç vb. yok. Bu amaçla asla bilmediğiniz ilaçları kullanmamalısınız, internetten veya başka yerlerden duyduğunuz bazı yöntemleri denememelisiniz çünkü çok sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Bu tür işlemler ancak uygun koşullarda ve doktor müdahalesi ile yapılabilir. Bu konuda doktorunuza tekrar danışmalısınız ve sizin için en uygun çözümü bulmalısınız.

Kürtaj ve gebelik sonlandırılması hakkında ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2011/01/kurtaj-nedir-nasil-yapilir-cesitleri.html
http://www.jinekolojivegebelik.com/2012/05/ebeligi-kacinci-aya-kadar-sonlandirmak.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"