NORMAL CİNSEL İLİŞKİ İLE ANAL İLİŞKİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Normal cinsel ilişki vajina yoluyla kadın ve erkeğin cinsel ilişkiye girmesi halk arasında önden veya ön taraftan ilişkiye girmek olarak tabir edilirken, anal ilişki yani kadının makatından ilişki gerçekleşmesi halk arasında arkadan cinsel ilişki veya ters ilişki olarak adlanırılır.

Vajina yoluyla cinsel ilişkide bulunmak seksin normal ve zararsız yolu iken bazı çiftler anal yoldan ilişkiye girebilmekte ve bunun farklarını, zararlarını merak etmektedir. Başlıca farkları şöyle özetlenebilir:
- Öncelikle anal yoldan yani ters ilişki tıbben önerilmez çünkü kadına ağrı verebilmesinin yanında makat yani anüs bölgesinde uzun dönemde bazı problemlere sebep olabilir.
- Anüs bölgesinin bakteri florasından dolayı kadın ve erkek bazı enfeksiyonlara maruz kalabilir.
- Erkek için ağrılı olmasa da kadın için ağrılı olabilen bir ilişki yöntemi olduğu için kayganlaştırıcı bir madde veya krem türü ürünler sıklıkla kullanmak gerekir. Vajinal normal ilişkide genellikle kayganlaştırıcı gerekmez çünkü vajina epiteli ilişki sırasında kendisi kayganlık sağlama özelliğine sahiptir. Ancak anal bölgede kayganlık yapıcı sıvı salgılanmaz.
- Vajina yoluyla girilen cinsel ilişki bakire kızlarda kızlık zarı yani himenin yırtılmasına yol açarken, anal yoldan kurulan cinsel ilişkinin kızlık zarı ile hiçbir ilgisi yoktur ve yırtılmasına sebep olmaz. Çiftler bazen vajinanın anüse çok yakın olmasından dolayı anal ilişki sırasında kızlık zarının yırtılabileceğini sanmaktadır ancak bu doğru değildir. Yanlışlıkla penis vajina içerisine doğru sokulmadığı müddetçe kızlık zarının yırtılması imkansızdır.

Gebelik riski açısından fark var mıdır?
Vajinal yolla cinsel ilişkide özellikle sperm boşalması vajina içerisine olmuşsa hamilelik riski çoktur. Anal yolla kurulan cinsel ilişkide anüs içerisine boşalma olsa da dışarıya boşalma olsa da hamilelik riski çok çok azdır ancak yine de imkansız denilemez çünkü bazen anüs dışarısına boşalan sperm buradan vajina içerisine ve rahime doğru hareket edebilmektedir. Özellikle anüs dışına ve vajina etrafına boşalma olursa bu risk az da olsa vardır.


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"