GEBELİK (HAMİLELİK) SONRASI DİYET

1 ay önce ikinci kez normal doğum yaptım. Gebelikte toplam 17 kilo aldım ve göbeğim çok, karnım hala belli oluyor.  yaşım 30. Gebelik sonrası nasıl bir diyet yapmalıyım? Hamilelikten sonra kilo vermek için ve göbek eritmek için yazılarınızı okudum ancak diyet listesi bulamadım sitenizde.
---

Hamilelikten sonra her annenin diyet yapması gerekmez, bazı basit sağlıklı beslenme kurallarına uyarak ve hareket ederek, yürüyüş, egzersiz vb. yaparak rahatlıkla gebelikte alınan kilolar doğum sonrası bir kaç ayda verilecektir ve göbek kısmı dahil vücut eski formuna kavuşacaktır.
Ancak aşırı kilolu (obez) ve gebelikte çok fazla (20-30 kilo) alan annelerin diyetisyen ve uzman doktor eşliğinde kilo vermeleri daha doğru olur tabiki. Hem kilo problemi olup hem de diyabet veya başka bir sağlık problemi olanlar yine diyetisyen ve uzmanlar eşliğinde kilo vermelidir, kendi başlarına kilo vermeye çalışmamaları gerekir.

Gebelikten sonra dikkat edilmesi gereken beslenme kurallarından bazıları:
- Aşırı yağlı yiyeceklerden kaçının
- Fast food (hamburger, pizza) vb. tüketmekten kaçının
- Bol bol sebze yemekleri tüketin
- Meyve tüketin (çok aşırı değil9
- Bol su için
- Ekmek az tüketin

Emziren annelerin beslenmesi:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2010/09/emziren-annenin-beslenmesi.html
Doğumdan sonra kilo vermek ve egzersiz:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2010/12/dogumdan-sonra-kilo-vermek-icin.html
Doğumdan sonra göbek eritme egzersizleri:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2012/02/sezaryen-sonrasi-karin-gobek-eritme.html


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"