ADETİN BİRİNCİ GÜNÜ HAMİLE KALINIRMI?

Adetimin 1. günü bir kere cinsel ilişkide bulundum ve eşim de ben de korunmadık. Zaten reglin ilk günü olduğu için gebelik olmaz diye düşündüm ama çok emin de olamadım ve ertesi gün hapı içtim. Hamile kalma riskim varmı?
---

Adetliyken ilişki neticesinde gebelik olma ihitimali çok düşüktür. Hatta teorik olarak bu dönemde yumurtlama olmayacağı için hamilelik olmaz aslında ama bazen başka kanamaları bayanlar adet sanarak korunmadan ilişkiye girdikleri için hamile kalabiliyorlar. Bu nedenle adetli iken de olsa tedbiri elden bırakmamak ve adet olmasına yüzde yüz güvenmemek gerekir. Zaten bu dönemde çoğunlukla kanamadan dolayı erkek ve kadın ilişkide çok rahatsız olduğu için, çiftler ya prezervatif kullanırlar ya da ilişkide bulunmazlar.
Adet döneminde hamile kalma riski ile ilgili daha detaylı bir açıklamaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Adet döneminde ilişkiye girmek zararlı mı?
http://www.jinekolojivegebelik.com/2010/10/adet-doneminde-iliskiye-girmek.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"