GEBELİK ÇATLAKLARI

Gebelik çatlaklarını önlemek için neler yapabilirim? Önceki gebeliğimde hiç çatlağım olmadı ama o zaman daha zayıftım, şimdi daha kilolu olduğum için çatlama karnımda falan çatlama olur diye korkuyorum. Gebelik ayları ilerledikçe daha çok kilo alırım muhtemelen o yüzden şimdiden birşeylerle önlem almak istiyorum..
---

Kilo almak gebelik çatlaklarını arttırabilecek bir faktör bu nedenle gebelikte normal sınırlarda kilo alarak aşırı kilo almaktan kaçınmak faydalı olabilir. Bunun dışında bol su içmek faydalı olabilir. Gebelikte oluşan çatlaklar için esas faktör kişinin cilt yapısıdır ve bu nedenle kullanılan kremler, yağlar v.b genellikle faydalı olmamaktadır, bu konularda ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2010/09/gebelikte-karin-catlaklari-stria.html
http://www.jinekolojivegebelik.com/2012/01/gebelikte-hamilelikte-karin-catlaklari.html

Gebelikte çatlakları önemek için kremler:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2012/07/gebelikte-hamilelikte-catlak-onleyici.html

Gebelikte kilo alımı hakkında bilgi:
http://www.jinekolojivegebelik.com/2010/12/gebelikte-kilo-alimi.html


Bu Yazıyı Beğendiyseniz Lütfen Şu Butonlara Tıklayın:
YASAL UYARI: Bu site sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde asla kullanılmamalıdır. Yazıların hiçbiri yazarın izni olmaksızın kullanılamaz. Devamını mutlaka okuyunuz >>

iletişim: webtasarim@jinekolojivegebelik.com , (2007 - 2018)
Şu an sitede ziyaretçi var. Haritada izle >>
"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"