HAMİLELİKTE EMNİYET KEMERİNİN KAZALARDAKİ ÖNEMİ - VİDEO İZLE

GEBELİKTE EMNİYET KEMERİ KULLANMANIN ÖNEMİ
Alttaki videoda emniyet kemeri kullanan bir hamile sürücünün kaza sırasındaki görünütüsü izlenmektedir. Sürücü emniyet kemerini doğru şekilde göbeğin altından geçirerek takmıştır, bu nedenle kaza sırasında kemer karnına baskı yapmamıştır. Emniyet kemeri ve hava yastığı sayesinde karın (rahim) bölgesine olası bir travma önlenmektedir.Bu videoda ise hamile sürücü emniyet kemerini takmadığı için kaza anında koltuktan kayarak karnını direksiyona çarpmaktadır. Bu nedenle rahim bölgesine olan basınçtan dolayı gebelikle ilgili önemli komplikasyonlar gelişebilmektedir. Plasenta dekolmanı, şiddetli kanama ve bebek ölümü hatta anne hayatını tehlikeye sokabilecek komplikasyonlar gelişebilir.Bu nedenle otobomilde hava yastığı olsa da olmasa da emniyet kemeri mutlaka hamilelikte kullanılmalıdır.

İlgili Konular:
- Hamilelikte Emniyet Kemeri Takılmalı Mı?


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"