SPERM YUTMAKLA HAMİLE KALINIR MI?

Oral seks, kadının erkeğin cinsel organını yani penisini ağzına alması ve yalamasıdır. Oral seks sırasında kadının erkeğin penisinden boşalan spermleri (meni) ağzına boşaltması veya tamamen yutması durumunda hamilelik oluşması imkansızdır. Yutulan spermler mide ve barsak ortamında ölür. Spermler ölmese bile buradan yumurtalıklara ulaşarak yumurta döllemesi imkansızdır çünkü mide barsak sistemi ile yumurtalığın bulunduğu yer arasında bir bağlantı yoktur.

Ağız yoluyla hamile kalınması münkün mü?
Oral seks sırasında kadının hamile kalmasının tek yolu erkeğin boşalması esnasında bazı spermlerin ciltten aşağı akarak vajina bölgesi etrafına bulaşmasıdır. Vajina etrafındaki cilde veya vajina içerisine sperm bulaşması olmadıktan sonra spermlerin (meni) kadının ağzına akması veya kadının yutması ile gebelik oluşamaz.

İlgili Konular:
- Anal İlişki İle Hamile Kalınır Mı?
- Gebeliğin Oluşumu


Bu sitedeki yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz: Yasal uyarıUYARI: Sitedeki bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.
Yazıların her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz. devamı >>

"Gebelik ve kadın hastalıkları konusunda ayda 1 milyondan fazla ziyaretçi sayısı ile en çok tıklanan, en geniş içerikli site"